1. Patriots Liberec >
  2. U9

Patriots Liberec

U9: Rookieball - Choceň 25.5.2019

Vítek H., 30.05. 2019 Aktuality

Ahoj všem,

dovolte mi, abych i tentokrát zhodnotil výkon našich nejmladších Patriotů - tentokrát na 3. letošním turnaji, jenž proběhl 18.05.2019 za krásného počasí na hřišti Orlíků z Chocně.

Na úvod nás čekal soupeř nejsilnější - Rytíři z Trutnova. Na předešlém turnaji jsme Rytířům jednoznačně podlehli a naším cílem bylo zahrát si tentokrát s tímto soupeřem podstatně vyrovnanější partii. Od úvodu jsme sledovali velmi hezké a vyrovnané utkání, ve všech směnách se na obou stranách hrály krásné baseballové situace, všichni hráči předvedli krásné útočné akce na pálce, agresivní běh po metách - čtení signálů od trenérů na 1. i 3. metě bylo také velmi dobré. V obraně jsme se také neztratili, předvedli jsme několik krásných autů a za několik autů by se nemuseli stydět ani mnohem zkušenější/starší hráči. A výsledek? Po krásné poslední směně (měli jsme dohrávku), jsme nakonec Rytíře porazili - 7:6, když poslední a rozhodující bod stáhl Kuba Vursta !

Druhým soupeřem nám byl domácí tým - Orlíci - zde se bylo rovněž na co dívat - útok střídal útok od obou týmů, obrany se překonávaly a i tentokrát jsme nakonec svého soupeře přehráli, tentokrát se skóre 8:5.

Třetím soupeřem nám byli Klackaři z Kostelce nad Orlicí - zde se již projevila naše rozehranost z předchozích utkání a soupeři jsme nakonec nedovolili v podstatě nic. Vítězství v poměru 14:6 je toho důkazem.

Posledním soupeřem nám byl nováček naší soutěže - Vlaštovky ze Sadské - zde jsme dali více prostoru našim nováčkům a i přesto jsme si s Vlaštovkami poradili jednoznačně. Útok byl naprosto perfektní - skóre 15:2.

A jak zhodnotit celkové hraní? Když se podaří namotivovat všechny naše naděje, hrajeme krásný baseball s jakýmkoliv soupeřem - a to se nám samozřejmě líbí!

Tato sezóna vypadá velmi slibně s ohledem na možný vrchol této silné kategorie U9 - účastí v tomto turnaji jsme si zajistili možnost zahrát si kvalifikaci o postup na MČR, která se letos bude hrát v Trutnově v termínu 14.09.2019. Samozřejmě se zúčastníme a hlavně chceme postoupit na samotné MČR, které proběhne od 27. do 29.09.2019 v Blansku.

A rozhodně na to máme !

I tentokrát byly rozdány ceny - Cenu Rookie Star si odnesl Matyáš Hejral, cenu All Stars si tentokrát odnesla Markétka Mokrá - velká gratulace oběma.

Rovněž musím poděkovat všem rodičům, kteří nás doprovází, hlasitě a férově fandí a všemožně podporují - obrovské DÍÍÍKY !!!

Těšíme se na poslední předprázdninový turnaj, který se koná 15.06.2019 v Kostelci nad Orlicí.

Trenérský tým U9-U11 (Radek Hruška, Marek Mokrý a Honza Konrád st.)

Honza Konrád st.