>

U11: Coachballová liga - finálový turnaj, v Kostelci

Vítek H., 26.09. 2019 Aktuality

Hodnocení Finálového turnaje Coachballové ligy a Mistrovství ČR v Kostelci nad Orlicí.

V termínu 20. – 22. 9. 2019 se v Kostelci nad Orlicí konalo MČR U11, kam jsme se jako Patriots Liberec kvalifikovali díky dobrým výsledkům v průběhu sezóny. Kdy jsme se umístili na druhém místě v naší divizi VÝCHOD s počtem 30 bodů. Zápasy začínaly již v pátek od 12 hod., tak hráči ocenili, že nemuseli do školy.

První páteční zápas jsme odehráli proti Painbusters Most a byl to ten nejlepší vstup do turnaje, jaký jsme si mohli přát. V hezkém a dramatickém zápase jsme zvítězili 11:8, utkání bylo se spoustou hezkých odpalů i zákroků v obraně.

Druhý zápas v pátek jsme odehráli proti domácímu týmu Klackaři Kostelec nad Orlicí. I v tomto boji jsme chtěli obstát, a i díky HOMERUNŮM od Jakuba Adámka, jsme si za tím šli. Důkladnou obranou jsme dokázali otočit zápas a zvítězit 13:10. Tím byl první hrací den za námi se vstupem snů do turnaje.

Sobota ráno a mrazivé počasí, kdy jsme vstávali do teploty pouhých 5 stupňů. Byli jsme rozhodnuti, že budeme pokračovat na vítězné vlně. Proti našemu odhodlání nastoupit tým Joudrs Praha a dal nám pořádnou lekci. Zde se ukázal propastný rozdíl mezi velkým klubem a námi. Soupeř pálil jen do zadního pole k Homerunovému plotu a pro nás to bylo nad naše síly útok zastavovat. I přesto jsme bojovali a utrpěli drtivou porážku 22:4. Mimochodem Joudrs se následně stal Mistrem ČR.

V pořadí čtvrtý zápas jsme hráli o několik hodin později a to proti našemu největšímu soupeři sezony a to Pasos Pardubice. I zde jsme tahali za kratší konec, skoro všechny odpaly do vnitřního pole a auty na první či druhé metě. Jen díky dvou HOMERUNŮM opět Jakuba Adámka jsme udělali tři body. Proto porážka 15:3. Po tomto utkání bylo jasné, že jsme se odsoudili k bojům o nejlépe 8. místo. A další hrací den za námi.

Poslední den turnaje jsme chtěli ještě zabojovat. Nadcházející soupeřem pro nás byl Sportclub 80 Chomutov. Zápas byl velice vyrovnaný a tahali jsme se s protivníkem o každý bod. Opět slabšími odpaly jsme se těžko posouvali po metách a po obdržení 6:0 v jedné směně se začínal rozplývat naše přání být do 10. místa. V dohrávce zápasu jsme začali bojovat na 200 procent, ale již bylo pozdě a prohráli jsme 11:7.

Závěrečný zápas a souboj o 11. místo jsme svedly se Žraloky Ledenice. Od začátku utkání jsme prohrávali a dotahovali manko. Ale sluníčko a dobrá nálada nechyběla a díky homerunu jsme souboj zvládli a zvítězili 14:10. Tím jsme se umístili na 11. místě v ČR. Coachballovou ligu hraje celkem 28 týmů. Takže slušný výkon.

Závěrem chci poděkovat Aleši A., který nadhazoval celý turnaj, a Pavlovi Č., výborná spolupráce s oběma. Dále děkuji všem rodičům, kteří nám zabezpečovali veškerý komfort, super náladu a skvělý fanoušky. Moc díky.

Těšíme se na další zápasy a turnaje s vámi.

Mára Mokrý

Starší články