>

U9: Rookieball - Kostelec nad Orlicí 15.6.2019

Vítek H., 19.06. 2019 Aktuality

Můžete si přečíst hodnocení turnaje Rookie Ball U9, který proběhl v SO 15.06.2019 v Kostelci nad Orlicí. A čekala na nás dvě skvěle připravená hřiště, super atmosféra, ale především "pekelná výheň" - vždyť rtuť teploměru ukázala až 38°C! Naštěstí měli pořadatelé připraveny u hřišť hadice se sprchovací hlavicí a po každém ze zápasů jsme měli možnost děti osvěžit.

Nakonec s námi vyrazili na tento letos poslední předprázdninový turnaj tito hráči:

Anežka Kancová, Denis Nekvinda, Šimon Mařica, Sofie Vurstová, Kryštof Konrád, Jakub Vursta, Filip Mráz, Josef Braier, Vítek Ausperger, Vojtěch Binder a Vašek Vokurka plus maskot týmu Anička Auspergerová

A prvním soupeřem nám byla Baryba Velký Osek, kterou jsme celkem jednoznačně porazili se skóre  11:1

Ihned po skončení tohoto zápasu nás čekalo druhé utkání s Vlaštovkami Sadská a ani zde jsme nezaváhali, 10:0.

Naštěstí následovala hodinová přestávka, tak byl alespoň prostor na svačinu a osvěžení se ať už vodou a vnitřně zmrzlinou, nebo třeba krátkým odpočinkem ve stínu.

Prvním vážným soupeřem nám byli Orlíci z Chocně a je třeba podotknout, že zápas byl moc hezký, plný krásných zákroků v poli od obou týmů a hlavně krásných odpalů na pálce - nakonec se šťastným koncem pro nás, konečné skóre 9:6

A nakonec soupeř nejsilnější - Rytíři Trutnov. Bylo to krásné vyvrcholení turnaje, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec se zastavilo na remíze 8:8. A rozhodně se bylo na co dívat. Všichni hráči na hřišti chtěli vyhrát a tak útok střídal útok na obou stranách, obrany celkem spolehlivě nezůstaly pozadu a tak je konečné skóre naprosto zaslouženě nerozhodné.

Obrovskou pochvalu zaslouží naprosto všichni hráči - vydrželi šílené horko, dokázali se soustředit na hru a určitě potěšili nejen nás trenéry, ale i diváky.

I tentokrát se rozdávali ceny - nejprve byly rozdány ceny Rookie Stars - tu naprosto zaslouženě dostal Váša Vokurka (hned na prvním turnaji odpálil 2 běžecké homeruny) a Kubík Vursta, jenž tuto cenu získal také za velké zlepšení! A cenu All Stars získal také naprosto zaslouženě Krýša Konrád.

Když zhodnotím celou předprázdninovou část sezóny, nezbývá mi nic jiného, než smeknout klobouk před všemi nejmladšími Patrioty - sehráli celkem 16 zápasů s konečnou bilancí - 14 vítězství, 1 remíza a 1 porážka (celkové skóre 166:75). Tato bilanci je velmi slibná, snad na ní navážeme na kvalifikaci na MČR U9, která proběhne v polovině září v Trutnově. Odtud bychom rádi postoupili na samotné MČR, které proběhne od 27. do 29. září v Blansku. Tak držte palce, ať se zadaří!

Obrovské D Í K Y patří také rodičům, bez jejichž podpory bychom se neobešli, děkujeme Vám za vše, co pro své děti a nás trenéry děláte !!

Radek Hruška a Honza Konrád st.

 

Starší články