1. Patriots Liberec >
  2. České akademické hry v baseballu uspořádal klub Patriots

České akademické hry v baseballu uspořádal klub Patriots

Vítek H., 28.06. 2024 Aktuality

V úterý a středu 25. resp 26.6. byl náš klub pořadatelem turnaje mužů v rámci Českých akademických her, které hostil Liberecký kraj.

Po domluvě se zastřešující asociací ČBA a hlavním pořadatelem ČAUS resp. organizátorem letošního ročníku TU v Liberci jsme se pro pořadatelství rozhodli. A s malým realizačním týmem jsme se úkolu zhostili (dle vyjádření účastníků) na výbornou. Počasí nám přálo a tak se stihlo odehrát všech 11 utkání vměstananých do dvou dní. Zápasy se hrály na 90 minut + dohrávka.

V turnaji se utkalo 5 týmů vč. naší liberecké univerzity. Favoritem byly týmy z Prahy a Brna, kteří mají hráče ostřílené Extraligou či 1. ligou. A tak zápasy přinesly spoustu zajímavých momentů jak v obraně, tak na pálce. Prostě jsme po delší době v Liberci opět přivítali parádní baseball v mužské kategorii. Ve finále se utkaly první dva týmy základní tabulky a vítězný bod získalo VUT na celkem ČVUT v dohrávce zápasu. Připsalo si tak vítězství 5:4.

Rozpis a výsledky jsou ZDE

O hezké FOTKY se postaral Marek Smolný. Na pozicích rozhodčích se vystřídali Vítek Hovorka, Míla Lank, Honza Čiháček, Patrik Havlíček a Petr Šafařík. Společnými silami pak během zápasů i připravovali hřiště k další hře.

Starší články