1. Patriots Liberec >
  2. Stříbrný FirstCup regionu SV se odehrál v Liberci

Stříbrný FirstCup regionu SV se odehrál v Liberci

Vítek H., 18.05. 2024 Aktuality

V sobotu 18. května se odehrál v Liberci Stříbrný FirstCup regionu SV - tj. kvalifikace na FirstCup v Brně. Náš region měl rezervované jedno postupové místo.

V týdnu před turnajem se odhlásili Rytíři z Trutnova, a tak do Liberci nakonec přijeli jen Waynes Pardubice posíléné o 4 hráče Orlů. Patrioti měli na soupisce 2 hráče z Blesku.

Naše soupiska byla následující: Eda, Tonda, Patrik (Blesk), Roman, Sam, Jindra, Ben, Tadeáš, Dan (Blesk), Šimon, Hynek, Pepa. Tedy v součtu 12 hráčů - 5 osmiletých, 7 sedmiletých.

Předpověď počasí nebyla moc příznivá a dopoledne propršelo lehkým děštíkem. Naštěstí chuť do hry byla větší, tak se odehrálo vše plánované:

10:00, 1. zápas Patriots x Waynes 9 : 9

11:00, 2. zápas Waynes x Patriots 12 : 8

12:00 Masters - výsledky ke stažení ZDE

13:00 3. zápas Patriots x Waynes 5 : 10

Děti hrály, co jim nohy a ruce stačily, Statečně bojovaly s deštěm a během hry byly k vidění i pěkné zákroky a rozerhy s auty na konci. Z tohoto klání tedy vzešli vítězně Wayni z Pardubic a za region SV se kvalifikovali do Brna na FirstCup, který se koná na konci června.

V soutěži Masters byli tito vítězové:

běh (homerun) - 15:22 s - Samuel Becker (Patriots)

hod do dálky - 26,90 m - Patrik Šafařík (Patriots)

odpal do dálky - 28,35 m - Šimon Fikejz (Waynes)

Celkové pořadí po přepočtu na body:

I přes nepříznivé počasí se podařilo uspořádat plánované zápasy a soutěže a škoda jen, že nebylo více týmů našeho regionu.

A ZDE je možné prohlídnout fotogalerii Marka Smolného.

Starší články